İndirimli Ürünler

Müşteri Yorumları

Ketojenik Diyet Listesi

2018-03-26 21:29:37 4 Tarafından: Yönetici Kez Okundu: 7062
Ketojenik Diyet Listesi

Ketojenik Diyet Listesi


Ketojenik diyete başlamadan önce merak edilen, akılları kurcalayan bazı sorulara bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız.


Öncelikle diyete başlamadan önce mutlaka ama mutlaka bu konuda uzman bir DOKTOR kontrolünden geçmelisiniz. Doktorunuz eğer diyete başlamamanızı gerektirecek bir sonuca varırsa diyeti asla uygulamamalısınız. Ketojenik diyetin olası bazı yan etkileri olabileceğini unutmamanız gerekmektedir.

Diyetiniz mutlaka bu konuda uzman doktor tarafından takip edilmelidir. Doktorunuz sizden bazı tetkikler isteyecek, diatetik değerlendirmenizi yapacak ve sizin diyete uygun olup olmadığınızı söyleyecektir.


Diyette yiyecek & içecekleri tartıp hesaplayarak kullanacağımız için;

- Hassas Mutfak Terazi (1 gram hassasiyetli olması şartıyla) ihtiyacımız olacaktır.

Ve yine diyet aşamasında kandaki keton değerlerimizi öğrenebilmemiz için Keton Seviye Ölçüm Cihazlarından edinmemiz gerekecektir. Bu cihazları medikal ürün satışı yapan Medikalcilerden almanız gerekecektir. Bu tip ürünlerin İnternet üzerinden satışları yasaklanmıştır.

Protein değerleri yüksek, karbonhidrat değerleri düşük gıdalar tüketeceğimiz için ketojenik diyeti uygularken yağlara, vitaminlere ve minerallere ihtiyaç duyacağız. Doktorunuz sizi en iyi şekilde yönlendirecek, zaman zaman ketojenik diyet menünüzde değişiklikler yapacaktır.

Bu diyet kişiye özel bir diyettir kişiye göre ayrı hesap yapılmak kaydıyla sürdürülmektedir.


KETOJENİK DİYET YİYECEKLER


YAĞLAR:

- Naturel Sızma Zeytinyağı (Extra Virgin Olive Oil)

- Hindistan Cevizi Yağı

- Tereyağı


PROTEİNLER:

- Kırmızı et

- Tavuk eti

- Balık

- Hindi eti

- Peynir

- Yumurta

- Kemik Suları

- Chia

- Kinoa


KARBONHİDRATLAR:

- Mevsim Sebzeleri

- Bakliyatlar


YARDIMCI GIDALAR:

- Doğal Stevia Tatlandırıcı

- Shirataki Skinny Pasta Noodle Makarna (Konjak bitkisinden elde edilmektedir)

- Doğal Stevia ile tatlandırılmış jöleler, çikolata sosları

- Avokado Yağı

- Kuruyemişler


Sitemizde yer verdiğimiz içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt, öneri ya da tavsiye yerine geçmezler.
KetojenikMarket.com'da ilgili yasal mevzuat düzenlemeleri gereğince bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirtilerek sağlık beyanı ve tanıtım yapılmamaktadır.
KetojenikMarket.com'da satışa sunulmakta olan ürünlerin hiçbiri mevzuat gereğince internet'ten satışı mümkün olmayan tıbbi cihazlar veya ilaç niteliği taşımamaktadır.

Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Benzer Yazılar

Yorum

Yorum Yaz

Ketojenik Diyet Market © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde satılmakta olan ürünler tıbbi ürün veya ilaç değildir. Ketojenikmarket.com kesinlikle ilaç satışı yapmamaktadır, bu nedenle satılmakta olan ürünlerin hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme yerine geçemez. Ketojenikmarket.com müşterisine en doğru bilgiyi sunmayı amaçlamaktadır, sitemizde yer verdiğimiz içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt, öneri ya da tavsiye yerine geçmezler. Sitemizde satılmakta olan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve diğer patentli materyal ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan ya da yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemize bildiriniz. Bütün ürünler Türkiye Cumhuriyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca onaylıdır.