İndirimli Ürünler

Müşteri Yorumları

Ketojenik Diyet Nedir?

2018-03-22 01:01:13 6 Tarafından: Yönetici Kez Okundu: 2680
Ketojenik Diyet Nedir?

KETOJENİK DİYET

Düşük karbonhidrat, yeterli protein ve yüksek yağ içerikli gıdaların tüketimi ile en çok dikkat çeken diyetlerden biridir.

Ketojenik diyet ekmek, şeker, kek, börek, pirinç, makarna, patates, bal vb. gibi yüksek karbonhidrat içeren yiyeceklerin tüketilmesine izin vermez.

Keton, glikoz gibi vücudumuzun diğer yakıtıdır. Az karbondihrat tüketimi ile karaciğerde oluşan ketonlar, beynimizde yakıt görevi görerek yağ yakımını hızlandırır. Ketozis, vücudun düşük karbonhidrat ile karşı karşıya kalması durumunda enerji elde etmek için yağ yakması demektir ve ketojenik kelimesi ketozis'ten gelmektedir. Ketojenik diyet ile bunun kullanılabilmesi için bütün gıdaların matematiksel formüller ile hesaplanması ve gram bazında tartılıp menülerin dikkatle hazırlanması gerekir. Ketojenik diyetin etkili olabilmesi için, tüm öğünler bütünüyle yenmelidir.

Ketojenik diyet zaman, sabır, ve irade gerektirmektedir.

Uzmanlar sadece kilo kaybı için değil, sağlığına kavuşmak isteyenler ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlerede ketojenik diyeti önermektedir. Aynı zamanda dirençli epilepsi nöbetlerine alternatif bir tedavi olarak kullanılan bir beslenme tedavisidir.

Tek amacı zayıflama olmayan bu diyetin birçok hastalığın iyileşmesine de yardımcı olduğu söylenmektedir. Bunları daha sonraki yazılarımızda geniş bir çerçevede ele alacağız.


Sitemizde yer verdiğimiz içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt, öneri ya da tavsiye yerine geçmezler.
KetojenikMarket.com 'da ilgili yasal mevzuat düzenlemeleri gereğince bitkisel destek ürünleriyle ilgili endikasyon veya hastalık adı belirtilerek sağlık beyanı ve tanıtım yapılmamaktadır.
KetojenikMarket.com' da satışa sunulmakta olan ürünlerin hiçbiri mevzuat gereğince internetten satışı mümkün olmayan tıbbi cihazlar veya ilaç niteliği taşımamaktadır.

Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yorum

Yorum Yaz

Ketojenik Diyet Market © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde satılmakta olan ürünler tıbbi ürün veya ilaç değildir. Ketojenikmarket.com kesinlikle ilaç satışı yapmamaktadır, bu nedenle satılmakta olan ürünlerin hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme yerine geçemez. Ketojenikmarket.com müşterisine en doğru bilgiyi sunmayı amaçlamaktadır, sitemizde yer verdiğimiz içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt, öneri ya da tavsiye yerine geçmezler. Sitemizde satılmakta olan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve diğer patentli materyal ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan ya da yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemize bildiriniz. Bütün ürünler Türkiye Cumhuriyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca onaylıdır.